Jak poprawić kreatywne myślenie ? Jak stać się bazą genialnych pomysłów.

Zdrowie

Jak poprawić kreatywne myślenie ? Jak stać się bazą genialnych pomysłów.
Pracodawcy coraz częściej cenią sobie kreatywne myślenie u swoich pracowników.
Kreatywne myślenie pozwala skracać czas pracy wymyślając nowe rozwiązania na daną czynność.
Nawet tak wielka postać jak Steve Jobs powiedział kiedyś ,że bardziej ceni… leniwych pracowników. A to dlatego, że ich kreatywność w ułatwianiu sobie życia jest nieoceniona dla firm.
Niestety nie każdy z nas ma łatwość z kreatywnym myśleniem.
Nie raz pewnie czułeś załamanię, i brak weny twórczej .
Nie przejmuj się , nie tylko Ty tak masz.
Pokażemy Ci dzisiaj jak poprawić kreatywne myślenie .Pomoże w tym kilka niezawodnych trików.
Jak poprawić kreatywne myślenie

Zasada 1- Dużo spaceruj:

Świeże powietrze bardzo dobrze wpływa na kreatywne myślenie . Dlatego jeśli masz możliwość pracuj przy otwartym oknie, często spaceruj oraz uprawiaj sporty na zewnątrz ( na przykład bieganie).

Zasada 2-Ucz się nowych rzeczy:

Nic nie działa lepiej na twój mózg jak nauka nowych rzeczy.
Pozwoli ci to pogimnastykować twoje szare komórki. Nauka pobudza komórki mózgu do pracy, poprawia sprawność intelektualną- a co najważniejsze poprawia kreatywne myślenie.

Zasada 3- Wymyślaj gdy jesteś zmęczony:

Najwięcej pomysłów powstaje gdy jesteś zmęczony. Zdziwiony ? Wcale się nie dziwię. Kreatywność to inaczej łączenie nie związanych ze sobą zagadnień . Jak poprawić kreatywne myślenie jak nie w taki sposób.

Zasada 4-Słuchaj dużo muzyki:

Dodatkowo słuchanie muzyki odpręży Ciebie.
Najważniejszą zaletą jest fakt że muzyka pobudza tę część mózgu ,która odpowiada za kreatywność . Oczywiście na pracę mózgu najlepiej wpływa muzyka klasyczna lub jazz , dlaczego ? Dodatkowo poprawia twoją kreatywność.

Ciekawostka:

firma Verizon zajmująca się m.in. bezpieczeństwem infrastruktury IT rządu USA opublikowała ostatnio ciekawy przykład kreatywności swojego pracownika. Swoim najlepszym pracownikom zezwala na pracę zdalną- z domu.
Niedawno, w logach usług VPN odkryto aktywne połączenie z chińskiego adresu IP. Oczywiście oskarżenie padło na atak hakerów. Co ciekawe po przeanalizowaniu sprawy okazało się że jeden z pracowników Verizon zlecał chińskim programistom swoją pracę a w tym czasie spędzał czas na odpoczywaniu.

Zacznij obserwować naszego nowego autora :

dwudziestolatek_biznes_i_zycie

Dodaj komentarz