Wszystko o warkoczykach

Uroda

Wszystko o warkoczykach 😀 Warkoczyki to świetna i oryginalnie wyglądająca fryzura. Prawie każdy może zrobić sobie warkoczyki.

Wszystko o warkoczykach

1.Warkoczyki można robić z własnych włosów lub także z włosów naturalnych pomieszanych z włosami syntetycznymi.
2.Niezwykle istotna jest jakość włosów syntetycznych wplecionych we włosy naturalne. Jeżeli będą to włosy kiepskiej jakości po rozpleceniu warkoczyków może się okazać, że zniszczyły one nasze własne włosy. Jeżeli natomiast włosy syntetyczne są dobrej jakości warkoczyki nie zniszczą naszych włosów.
3.Warkoczyki można pleść ręcznie jak i za pomocą specjalnej maszynki. Warkoczyki plecione ręcznie są jednak bardziej zwarte i dzięki temu bardziej trwałe.
4.Aby warkoczyki ładnie wyglądały trzeba włosy podzielić na bardzo równe pasma, oraz zaplatać je ściśle i równomiernie. Zadanie to jest bardzo pracochłonne i trudne do wykonania samemu, dobrze mieć do pomocy kogoś, kto zaplecie włosy z tyłu głowy. Po zapleceniu każdego warkoczyka końcówki włosów (najlepiej syntetycznych) lekko przypalamy.
5.Warkoczyki można nosić od 3 miesięcy do pół roku. Czas ten zależy od jakości naszych włosów, oraz od tego jak szybko rosną. W tym czasie można myć głowę zupełnie normalnie, tak jak przed zrobieniem warkoczyków.
A Wy robicie sobie czasami warkoczyki ?:)

Dodaj komentarz