Jak opiekować się świnką morską ?

Domowe Sposoby

Jak opiekować się świnką morską ? Niedawno udzielaliśmy Wam rad odnośnie akwarium i rybek ,dzisiaj chcemy Wam przekazać cenne rady dotyczące świnek morskich 😀 Pamiętajcie zwierzęta to najlepsi przyjaciele człowieka 😀 !!!

Jak opiekować się świnką morską ?

Rzeczy, których potrzebujesz
* Klatka
* Ściółka
* Żywność dla świnki morskiej
* Siano
* Poidełko
* Miska na jedzenie
* Drewniane zabawki

1.Zdecyduj się na zakup odpowiedniego pomieszczenia dla świnki morskiej. Obudowa klatki może nieco różnić się od spodu. Podłoga powinna być wykonana z solidnego materiału.

2.Wybierz miejsce w domu, w którym będzie ustawiona klatka ze świnką morską. Musi być umieszczona z dala od kaloryferów, bezpośredniego działania promieni słonecznych i innych nagłych zmian temperatury.
3.Wypełnij klatkę mieszanką specjalnych trocin. Ich wymiana powinna odbywać się raz na tydzień.
4.Świnkę morską powinieneś karmić specjalnymi mieszankami ziaren dostępnymi w sklepach zoologicznych i przeznaczonymi właśnie do tego celu.
5.Zaopatrz swoją klatkę w specjalne poidełko. Urządzenie podwieszane jest do wierzchniej części klatki i składa się z pojemnika i specjalnej rureczki.
6.Zapewnij swojej śwince miejsce w klatce, gdzie będzie mogła się ukryć i poczuć bezpiecznie. Wyposaż klatkę w domek, podesty i małe budyneczki dla świnek morskich. Nie zapomnij także o specjalnych zabawkach do żucia i gryzienia wykonanych z drewna. Pamiętaj, że gryzoniom siekacze rosną całe życie, dlatego zabawki te powinny być wymieniane regularnie.
Kiedy idziecie do sklepu zoologicznego ? 🙂

Dodaj komentarz