Domowe sposoby na ból zęba

Domowe Sposoby

Domowe sposoby na ból zęba

Bolący ząb to jedna z tych rzeczy, które skutecznie mogą uprzykrzyć ci życie. Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet zachłysnąć się zimnym powietrzem! Ból zęba może wynikać z wielu przyczyn. Jeśli nie ustępuje, należy koniecznie wybrać się do dentysty. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Nie zastąpią one leczenia stomatologicznego, ale przynajmniej na chwilę pomogą uśmierzyć ból.

Domowe sposoby na ból zęba

1 sposób :

Najłatwiej dostępnym naturalnym remedium na ból zęba jest czosnek. Ząbek czosnku obtocz w soli i umieść pod bolącym zębem. Możesz również żuć jeden ząbek czosnku codziennie rano. Nie tylko uśmierzysz ból, ale również wzmocnisz zęby.

2 sposób:

Żuć powinno się również cebulę. Mówi się, że dziesięć minut dziennie wystarczy, żeby zabić wszystkie zarazki w ustach.

3 sposób:

Cytryna, ze względu na bogatą zawartość witaminy C, jest bardzo skuteczna przy leczeniu wszelkich problemów dentystycznych. Potarcie kawałkiem cytryny bolącego zęba na pewno przyniesie ci ulgę.

4 sposób:

Kolejnym skutecznym domowym sposobem na bolący ząb jest obranie ziemniaka i pokrojenie go na plastry. Przyłóż jeden plaster do bolącego zęba i przytrzymaj przez 15 minut.

5 sposób:

Zanurz torebkę herbaty we wrzącej wodzie. Gdy stanie się ciepła, przyłóż do bolącego zęba. Przyniesie ci to ulgę na dłużej.

A Wy jak sobie radzicie z bólem ? Idziecie od razu do dentysty ? 🙂

2 comments

Dodaj komentarz