Jak dbać o usta jesienią i zimą ?

Domowe Sposoby

Jak dbać o usta jesienią i zimą ?

Jesień i zima to pory roku, które szczególnie nie sprzyjają naszym ustom. Zimne powietrze sprawia, że usta szybko pękają, są wysuszone i mniej odporne na działanie szkodliwych czynników. Co zrobić, by w czasie niskich temperatur utrzymać zdrowe i piękne usta?

1. Regularne i dogłębne nawilżanie 

Jeśli w lecie mogliśmy sobie pozwolić na sporadyczne nawilżanie ust, tak w zimie to niestety zdecydowanie za mało. W okresie niskich temperatur usta potrzebują przede wszystkim głębokiego i solidnego nawilżenia. Zapewnisz im to dzięki codziennemu nakładaniu na usta kremów i pomadek głęboko nawilżających.

2. Natłuszczanie 
Poza nawilżeniem, usta w okresie jesienno-zimowym potrzebują również natłuszczenia. Najlepiej sprawdzą się tutaj naturalna oliwa z oliwek lub masło. Jeśli twoje usta są suche i popękane, nanieś na nie niewielką ilość miękkiego masła lub oliwy z oliwek, a następnie delikatnie rozetrzyj.

3. Regeneracja i odżywienie 
Gdy na zewnątrz jest zimno, nasze usta potrzebują również solidnej regeneracji i odżywienia. Niezbędne zatem będzie dostarczenie im witamin A i E, a także gliceryny i allantoiny. Witaminy dostarczaj ustom w postaci naturalnych produktów. Witaminę E znajdziesz w rybach, migdałach i winogronach, natomiast witaminę A w mleku, owocach i marchewce. Gliceryną i allantoiną smaruj usta, gdy są spierzchnięte i popękane. Te substancje pomogą szybko je zregenerować i wzmocnić ich odporność.

4. Peelinguj usta 
Nadmierna suchość i pierzchnięcie ust spowodowane są zazwyczaj obecnością martwego naskórka na ustach. To znak, że potrzebują one solidnego peelingu. Jego celem jest usunięcie martwych komórek z warg, wygładzenie ich oraz poprawienie krążenia krwi w ustach.

5. Zawsze miej przy sobie ochronną pomadkę do ust 
Należy nakładać ją na usta głównie wtedy, gdy wychodzimy na zewnątrz. Najlepiej zaopatrzyć się w pomadkę, która zawiera w składzie sporo witamin, a także składniki regenerujące, na przykład allantoinę.

Jak Wam się podobają nasze metody ? Jakie Wy metody stosujecie zimą ?

Dodaj komentarz