Jak założyć akwarium ?

Pyszności

Jak założyć akwarium ?

Wydaje się wszystkim  ,że to takie proste jednak wszystko trzeba na samym początku zaplanować 🙂 Musimy widzieć jakie gatunki można łączyć z sobą, jakie rośliny posadzić, jakie urządzenia wybrać i jak wpuszczać rybki do akwarium.


Nasze porady :

1.Na początku dokonajmy wyboru naszych rybek. Udajmy się do sklepu zoologicznego i zorientujmy się, czy gatunki rybek, które nam się podobają mogą żyć z sobą (tzn. czy nie będą walczyć z sobą lub wzajemnie się zjadać) oraz czy mają podobne wymagania środowiskowe . Warto również wprowadzić kilka sumików, żeby pływały na dnie i wyjadały resztki oraz powstające glony.
 
2.Kiedy wybierzemy wstępnie nasze rybki, powinniśmy zastanowić się nad akwarium. Najbardziej optymalne będzie 60 – 80 litrowe, które w sposób naturalny będzie mogło bronić się przed zmianami. Warto również pamiętać, że na jedną rybką przypada 4 -5 litrów wody . W większym akwarium możemy również zasadzić więcej roślin, które regulują zawartość tlenu w wodzie.
Następną rzeczą jest odpowiedni wybór roślin do akwarium. Powinniśmy mieć jak najwięcej roślinek.
3.Kolejnymi rzeczami, w które powinniśmy zainwestować są: grzałka do wody, odmulacze, filtr wewnętrzny, starter , świetlówka .
4.Na początku do akwarium wkładamy urządzenia, potem wsypujemy żwirek i wlewamy wodę destylowaną. Po dwóch dniach sadzimy rośliny, po kolejnych dwóch dniach wkładamy rybki. Należy powoli mieszać wodę z pudełeczka z wodą w pojemniczku, gdzie znajdują się rybki (przez około dwie godziny), Następnie delikatnie usuwamy pojemnik i całkiem wpuszczamy rybki.
I jak kiedy wybieracie się po Wasze akwarium ?

Dodaj komentarz