Jak Pielęgnować Kręcone Włosy

Uroda

Jak Pielęgnować Kręcone Włosy ? Kręcone włosy …każda z Pań mówi ,że są piękne ,ale nie ich i najczęściej prostują kręcone włosy .

jak pielęgnować kręcone włosy

Jednak My chcemy Wam pokazać jak dobrze o nie zadbać ,aby miały zdrowy wygląd .

No to zaczynamy:

Mycie włosów jest bardzo ważne ,powinno używać się szamponu do kręconych włosów oraz odżywki lub maski chociaż 2 razy w tygodniu także do kręconych włosów.

Kosmetyki do stylizacji loków nie powinny zawierać w składzie alkoholu. Dobrze, gdyby w ich składzie było też jak najmniej silikonów.

Ważne jest także olejowanie kręconych włosów najlepiej na mokro !

Najchętniej wykorzystywanym do olejowania loków jest olej kokosowy W wielu przypadkach może on jednak powodować puszenie się włosów, a olejami, które sprawdzają się równie dobrze (o ile nie lepiej) są olej jojoba, olej awokado i słodkich migdałów

-> Wybierając olej do włosów kręconych unikaj oleju rycynowego, który nie najlepiej im służy.

Suszenie włosów suszarką – oczywiście najlepiej jest go unikać. A jeśli nie masz takiej możliwości (moje włosy bez suszarki nie mają w ogóle objętości), ustaw chłodny nawiew, używaj suszarki z dyfuzorem i susz włosy stopniowo, dając im też czas na naturalne dosychanie.

 

Naturalne loki bywają trudne do ujarzmienia, a włosy kręcone są wymagające i bardzo kapryśne. Przy odrobinie cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji masz jednak szansę poprawić ich wygląd, zadbać o jak najlepszą kondycją i podkreślić ich skręt. Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz