Pierwiastek Żyda- Oszczędzanie

Lifestyle

Zaoszczędź dzięki naszym radom nawet kilka set złotych miesięcznie !

O tym że żydzi to jedna z mądrzejszych nacji to z pewnością nikt nie ma wątpliwości , o tym mogą świadczyć fakt że 20% profesorów najważniejszych uniwersytetów  w USA to osoby żydowskiego pochodzenia a 139 z 400 najbogatszych Amerykanów na liście magazynu  Forbes to właśnie żydzi i tak jeszcze można by było długo wymieniać . Te wielkie dokonania pokazują nam że powinniśmy od żydów jeszcze bardzo wiele się uczyć a przede wszystkim naśladować.  Już w XIX wiecznej Polsce Bolesław Prus w ,,lalce’’ przedstawił żydów jako ludzi konsekwentnie dążących do celów, oraz także o zdolności do robienia interesów. Lecz najważniejszą ich cechą było oszczędzanie pieniędzy. Gdy inni wydawali lekkomyślnie pieniądze lub roztrwaniali swoje majątki to oni konsekwentnie oszczędzali oraz pomnażali swoje majątki.

a63

Każdy z nas powinien mieć w sobie ten właśnie pierwiastek żyda , w mniejszym lub większym stopniu. To on za kilka lat może pozwolić nam o nie martwienie się przyszłością ,a co najważniejsze myśleniem czy starczy do dziesiątego czy jednak nie . Przedstawię Wam kilka moich metod oszczędzania dzięki którym zaoszczędzam kilka set złotych miesięcznie.

1.Książki

Oczywiście  czytanie kształci nasze myślenie i rozwija nas . Jedni czytają 1 ,a niektórzy nawet 10 książek wciągu miesiąca . Znam bardzo wiele osób które kupują nowe książki w księgarniach lub w Internecie – i tu nasz największy błąd ! Większość z nas po przeczytaniu książki odstawia ją na półkę ,więc równie dobrze ta książka mogła być używana a co za tym idzie kupiłbyś ją o wiele taniej. Nowe książki kosztują od 30 do nawet 50 zł , wyobraź sobie że czytasz 5 miesięcznie co daje nam średnio kwotę 150 zł. Książki używane kosztują od 1do 20 zł , dzięki temu możesz nawet do 120 zł zaoszczędzić a nawet i więcej . Ja na przykład zamówiłem 12 książek za 50 zł , najczęściej kupuję na allegro gdzie jest duży wybór książek . Zdecydowanie polecam taką formę oszczędzania ,ponieważ książki przychodzą naprawdę dobrej jakości .

371

2.Dekoracje domu

Oczywiście która z Pań nie lubi wpaść w zakupowy szał , najchętniej oczywiście kupuje się ciuchy ,ale także dekoracje do domu . Przedmioty ,które znajdujemy w sklepach mają bardzo zawyżoną cenę . Jeśli nie przeszkadza ci ,że dekoracja jest używana to zdecydowanie polecam pojechanie na targ staroci. Nie dość ,że kupisz o wiele taniej to także będziesz miała dużo frajdy z negocjowania ceny . Pamiętaj zawsze negocjuj ceny ze sprzedawcą , pomoże to ci zaoszczędzić troszkę pieniędzy gdyż zazwyczaj sprzedawcy opuszczają ceny o 30%. Jeśli jednak wolisz nowe rzeczy polecam odwiedzić strony alliexpres oraz wish.

big4329a996753417039e1239e4ca88395c

3.Papierosy 

Jeśli palisz to jak najszybciej przestań. Jedna paczka dziennie to mniej więcej 3000 zł rocznie . Nie wolałbyś wydać tych pieniędzy na coś innego ?

4.Zakupy spożywcze

66% zakupów dokonujemy naszymi zmysłami w sklepie. Prawda, że dużo ? Bądź świadomym konsumentem . Nie kupuj rzeczy na zapas ,które się szybko psują. Jak się skończy to będziesz mógł pójść do sklepu i kupić .

5.Warzywa i owoce

Czemu byś nie mógł sam hodować warzyw lub owoców na swoim balkonie lub działce. Na przykład truskawki  w sezonie kosztują 8-14 zł za kilo , nie wolałbyś mieć z własnego ,,ogródka ‘’ i to za darmo , nie dość że ekologicznie to jeszcze zaoszczędzisz wiele pieniędzy 🙂

pobrane

6.Szał zakupów

Oczywiście kto nie ma ochoty będąc w sklepie kupić nowej sukienki, koszuli , spodni ? Jeśli faktycznie pragniesz kupić ten przedmiot to poproś sprzedawcę by odłożył ci ten przedmiot na dzień a może i dwa , jeśli po takim czasie nadal będziesz zdecydowany kup je lecz jeśli nie będziesz pewna to lepiej nie kupuj bo to będzie kolejny przedmiot leżący w szafie . Uwierz Dzięki temu sposobowi nie kupisz wiele nie potrzebnych rzeczy.

Podobają się rady ? Nawet jeśli uda Wam się nawet jedną metodę zastosować to będzie duży sukces!! Pamiętaj myśl o swojej przyszłości 🙂

2 comments

  • Bardzo cenne rady 🙂 ile to razy wpadłam do sklepu i kupiłam coś pod wpływem impulsu a później się zastanawiałam czy tak naprawdę jest to potrzebne 🙂

    • Dziękuję bardzo 🙂 Dla mnie najlepsza rada to ta z książkami 🙂 Już wiele pieniędzy dzięki niej zaoszczędziłem 🙂

Dodaj komentarz